Uçal Kağıt’ta AGED Üyesi Oldu

28 Ağustos 2017

Uçal Kağıt San. ve Tic. AŞ de AGED ailesine katıldı. Kendisine aramıza hoşgeldiniz diyor ve üyeliğinin hayırlı olmasını diliyoruz.

Kısaca Uçal Kağıt:

Oduna dayalı enerji kolları her yıl gittikçe azalan orman varlığına karşı hayatlarını devam ettirmek için mamul maddeyi ikinci defa hammadde olarak kullanma yoluna gitmişlerdir. Eski kağıttan kaliteli kağıt üretim teknolojileri geliştirilmiş, bu sayede ağaç kesiminin önlenmesi konusunda önemli yol alınmıştır.
İşte UÇAL Kağıt , bu amaçla 1954 yılında Kazlıçeşme’de E.M.E olarak kurulmuştur. 1984 yılında, Kazlıçeşme’den sanayi tesislerinin kaldırılınca, 1985 yılında şuanda faaliyetlerini devam ettirdiği İstanbul Çekmeköy ilçesi, Sırapınar Köyü, Arabageçidi Mevkiindeki fabrikasına taşınmıştır. Aynı yıl “Uçal Kağıt San.ve Tic.A.Ş.” olmuştur.

O günden beri de aynı yerde faaliyetlerini sürdürmektedir. Uçal Kağıt’ ta hurda (atık) kağıtlardan karton, fluting ve çesitli ambalaj kağıtları üretimi yapılır. Bu hurda kağıtların değerlendirilmesi ile hem bu kağıtların çevreye vereceği kirlilik azaltılmakta, hem de ağaç kesimini önleme konusunda aktif rol oynanmaktadır.