Çevrem Sensin Kayseri’de Devam Etti

28 Ağustos 2017

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 10 farklı ilde düzenlenecek olan “Çevrem Sensin Projesi”nin 2. ayağı olan Kayseri´deki program, Kadir Has Kültür ve Spor Kompleksi´nde gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, “Çevreyi korursanız, yaşanabilir çok güzel bir dünyaya sahip oluruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, salonu dolduran çocuklara çevre konusunda nasihatlerde bulundu. Özhaseki, “Sevgili gençler, bu çevre bize emanettir. Bu emanete canımız gibi, gözümüz gibi bakmamız lazım. Nasıl ki Allah´ın bize verdiği bu can bize emanetse, eşlerimiz, dostlarımız, ailemiz, akrabalarımız bizlere emanetse emin olun çevre de bize bir emanettir. Çevre adına güzel işler yapılıyor. Bizim de geri kalmamamız lazım. En azından evlerin içini hanımlar nasıl tertemiz tutuyorlarsa evimizin dışı olan sokaklarımızı, caddelerimizi, parklarımızı da bizim evimiz gibi kollamamız lazım. Oralar bizim ortak bahçemiz. Oraları kirletmememiz lazım. Elimize her geçen şeyi atmamamız lazım. Bu konuda da hepimize vazife düşüyor diye düşünüyorum. Gençler sizden bir büyüğünüz olarak bir şey rica ediyorum. Hem kendiniz etrafı kirletmeyin, kirleten olursa da uyarın. Belediyemiz gece gündüz çalışarak ağaçlar dikiyor, parklar yapıyor. Bunu kimin için yapıyor? Sizler için yapıyor. Onu kim koruyacak? Sizler koruyacaksınız. Eğer çevreyi korursanız, yaşanabilir çok güzel bir dünyaya sahip oluruz.” ifadelerini kullandı.

AGED olarak etkinlikte stand açarak ziyaretçilere ambalaj atıklarının geri kazanımı konusunda bilgi verdik ve Derneğimiz tarafından hazırlanan şapka, balon, kalem ve boyama kitaplarını bilgilendirilen öğrencilere hediye ettik.