Çevrem Sensin Bursa’da Başladı

28 Ağustos 2017

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından organize edilen ve 10 ayrı pilot şehirde düzenlenmesi planlanan, hava kirliliğinden, atık yönetimine, su kaynaklarının temizliğinden tasarrufuna kadar bilinç ve farkındalık oluşturmak için; “Çevrem Sensin” adlı bilinçlendirme seminerlerine Bursa’dan başlandı. Bursa Merinos Kongre Salonu’ndaki programa, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Karlık ile yirmiye yakın sivil toplum örgütü ve 10 dan fazla ilköğretim okulundan yüzlerce minik öğrenci katıldı.

AGED olarak etkinlikte stand açarak ziyaretçilere ambalaj atıklarının geri kazanımı konusunda bilgi verdik ve Derneğimiz tarafından hazırlanan şapka, balon, kalem ve boyama kitaplarını bilgilendirilen öğrencilere hediye ettik.

Çevrem Sensin kampanyasının özellikle çocuklar tarafından da sahiplenilmesi ve benimsenmesi için tiyatro, maskot şov gibi çeşitli etkinlikler de düzenlendi. Dünyanın çöl haline geldiği ve insanların uzay gemisine binip başka bir gezegene kaçmasını konu alan Nuh’un Uzay Gemisi isimli tiyatro gösterisi ilgiyle izlendi.