Çevrem Sensin: Antalya

28 Ağustos 2017

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 10 farklı ilde düzenlenecek olan “Çevrem Sensin Projesi”nin üçüncüsü 19 Aralık 2016 Pazartesi günü Antalya’da gerçekleşti.

Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonunda gerçekleştirilen seminerde hava kirliliğinden atık yönetimine, su kaynaklarının temizliğinden geri kazanıma kadar temiz çevre için ipuçları katılımcılarla paylaşıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Recep Akdeniz, “Tabiatın israfı insanın da israfı demektir. Bir bal arısının çiçekten aldığı gıda gibi bizler de çevremize zarar vermeden yararlanmanın çabası içinde olalım. Bu bir insanlık görevidir.” dedi. Hava, su, toprak ve enerjinin gelecek için önemli dört unsur olduğunu vurgulayan Akdeniz, enerjinin yaşamın her alanında kullanıldığını söyledi.

Antalya Vali Yardımcısı Ekrem Büyükata da küresel ısınmanın ülkeleri tehdit ettiğini “Geç de olsa bunun farkına vararak ciddi tedbirler almaya başladılar, bizler de ülkemizin geleceği için çevre faktörünü göz ardı etmemeliyiz.” diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, çevreye duyarlı projeler geliştirerek kentin daha yaşanabilir hale getirilmesine çalıştıklarını dile getirirken, atık çöplerden elektrik enerjisi üreten az sayıdaki belediyeden birisi olduklarını kaydetti.

Üçüncü etkinlikte de standımızı açarak ziyaretçilere ambalaj atıklarının geri kazanımı konusunda bilgi verdik ve Derneğimiz tarafından hazırlanan şapka, balon, kalem ve boyama kitaplarını bilgilendirilen öğrencilere hediye ettik.