Yenilenen Ambalaj Bilgi Sistemi Eğitim Toplantısını Gerçekleştirdik

28 Ağustos 2017

Değerli sektör paydaşları,

18 Şubat 2016 Perşembe günü yenilenen Ambalaj Bilgi Sistemi hakkında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile İstanbul’da bir eğitim düzenledik. Bakanlık Uzmanı Sayın Hülya Çakır’ın verdiği eğitime yaklaşık 80 kişilik bir katılım oldu.

Eğitime, sektörün tüm paydaşları olarak; çevre danışmanlık firmaları, piyasaya sürenler, toplama-ayırma tesisleri ve geri dönüşüm tesisleri tarafından katılım sağlandı. Açılış konuşmasını Genel Sekreterimiz Sn. Osman Kaytan’ın gerçekleştirdiği ve Türkiye’de atık kağıt geri kazanımı/geri dönüşümü konusunda bilgi verdiği toplantı, Ankara’daki menfur saldırılarda şehit olanların anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Ardından Endüstriyel İlişkiler Müdürümüz Sn. Kutay Ertul yetkilendirilmiş kuruluş çalışmaları ve hedeflerimizle ilgili bir sunum yaptı.

Sayın Hülya Çakır’ın bir saat süren kapsamlı sunumunun ardından bir saatlik soru-cevap bölümüne geçildi. Burada tüm katılımcıların sorularına geniş kapsamlı ve yeterli cevaplar verildi. Düzeltilmesi gereken konular Hülya Hanım tarafından not alınarak bunların merkezden çözüleceği ifade edildi.

Katılımcılar eğitim sonrasında, verilen eğitimin kendilerini tatmin ettiğini ve bu tarz etkinliklerin devam etmesini istediklerini ifade ettiler.