Muratlı Karton ve Kağıt San. ve Tic. A.Ş.

28 Ağustos 2017

Tekirdağ ili Muratlı İlçesinde 1995 yılında temeli atılarak 1997 yılının sonunda faaliyete giren fabrikamızda, 225-400 gr/m2 arasında değişen gramajlarda kuşeli karton üretimi gerçekleştirilmektedir.Yüksek basılabilirlik özelliği isteyen her türlü ambalaj ve grafik baskı işlerinde kullanılmak üzere Alfaprint tescilli marka ile kuşe dubleks kartonlar , ilaç, kozmetik, yiyecek maddelerinin lüx ambalajlarında ve kartpostal baskılarında kullanılmak üzere Alfatriplex tescilli marka ile kuşe triplex kartonların üretimi yapılmaktadır.

Üretim esnasındaki on-line proses kontrol sistemi ile standart değerlerden sapmalar kabul edilebilir minumum sınırlar içinde tutulabilmekte ve kalitenin sürekli izlenmesi ile de piyasada rekabet edilebilir karton üretimi yapılabilmektedir. En modern teknolojiyle donatılan laboratuarımızda da tüm girdilerin ve nihai ürünün kontrolleri yapılarak standartlara uygun mamülün pazara verilmesi sağlanmaktadır. Kuruluşumuzun çevre konusundaki hassasiyeti nedeniyle üretim esnasında ortaya çıkan zararlı atıkların çevreye vereceği zararın bilincinde olarak kurulan ve bölgedeki en büyük fiziksel ve biyolojik arıtma tesisine sahip olan işletmemiz üretimde kullanılan tüm suyu arıtarak deşarj kriterlerinin çok daha altındaki deşarj değerleri elde edilmektedir.

Ürünlerimizde % 100 atık kağıt kullanılmakta böylece çevremizin ve yerel kaynaklarımızın korunmasına önemli bir katkı sağlamaktır. Ürünlerimiz geri dönüşebilirlik özelliği taşımaktadır. Ayrıca doğal gaz ile elektrik ve buhar üretebilen enerji santrali yatırımımız ile kesintisiz ve temiz bir elektrik elde edilerek üretimde verimlilik arttırılmıştır.

Yapılan yatırımlara paralel olarak personelin eğitimi ve motivasyonu, üretimin her aşamasında optimizasyon ve verimlilik çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülerek her yıl bir önceki yıla göre üretim artışları sağlanarak 100 ton/gün anma kapasiteli olarak üretimi planlanmış olan karton makinesinde, 2007 yılında 86.000 ton/yıl teorik kapasiteye ulaşmıştır.

www.muratlikarton.com.tr