İSO Heyeti Ekonomi Bakanlığını Ziyaret Ederek Çözüm Önerilerini İletti

28 Ağustos 2017

İstanbul Sanayi Odası (İSO) heyeti, Ekonomi Bakanlığı’nı ziyaret ederek Meslek Komiteleri (MESKOM) Ortak Toplantısı’nda dile getirilen konuları doğrudan Bakanlık yetkililerine aktarma fırsatı buldu. 11 Eylül 2015’te Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımı ile gerçekleşen Meslek Komiteleri (MESKOM) Ortak Toplantısı’nda Bakan Zeybekci, Bakanlığın ilgili bürokratları ile İSO temsilcilerinin gündeme getirilen konuları birlikte daha detaylı değerlendirmesinin önemine vurgu yapmış, bu çerçevede sektör temsilcilerini Ankara’ya davet etmişti.

Başkanlığını İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Özhamaratlı’nın yaptığı İSO heyetinin bir günlük çalışma ziyareti, Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım ev sahipliğinde gerçekleşti. AGED Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Ertunga Ardeniz’in de iştirak ettiği ve sektör sorunlarını dile getirdiği toplantıda İSO heyetinde 10 ana sektörü temsilen Meclis ve Meslek Komitesi Üyeleri yer alırken Ekonomi Bakanlığı’nın tüm genel müdürlükleri geniş bir katılım sağladı.

Ekonomi Bakanlığı yetkililerinin iletilen sorunlar ile ilgili detaylı değerlendirmelerde bulunduğu toplantıda, İSO sektör temsilcileri Ekonomi Bakanlığı’nın yeni bazı düzenlemeleri ile ilgili yetkililere teşekkür etme ve aynı zamanda yaşadıkları sorunları ayrıntılı olarak aktarma olanağına sahip oldu. Karşılıklı görüş alışverişi içerisinde çok verimli geçen toplantı sonrasında temasların düzenli olarak devam etmesi hedefleniyor.