Döngüsel Ekonomi Ve Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığı Derneğimizi Ziyaret Etti

19 Ağustos 2022

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü şemsiyesi altında yeni kurulmuş olan Döngüsel Ekonomi ve Atık Yönetimi Dairesi Başkanı Sn Hülya Çakır ve beraberindekiler DEEP (Döngüsel Ekonomi Eylem Planı) çalışmaları kapsamında AGED’i ziyaret ederek sektör hakkında bilgi aldılar.

Sektörün döngüsel ekonomiye bakışı, mevcut durumu, yeni yatırımlar, Avrupa’da bu konuda yaşanan gelişmeler ve bunların ülkemize olacak muhtemel etkilerinin konuşulduğu toplantıda, AGED’in depozito sistemi ve sokak toplayıcıları konulu araştırma raporları heyete takdim edildi. Bunun yanında, konutlardan dönüşebilen atıkları toplamayı hedefleyen Dönüştürcem Projemiz hakkında kendilerine sunum yapıldı.

Her yıl milyonlarca ton geri dönüşümlük kağıdı (paper-for-recycling) dönüştürerek 85 milyon adet ağacın kesilmesini önleyen kağıt sanayii, döngüsel ekonominin en büyük paydaşlarından biridir. Bizler, bu tür çalışmalara destek vermekten ve bu çalışmaların bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yeni kurulmuş olan Döngüsel Ekonomi ve Atık Yönetimi Dairesi’nin hayırlı olmasını; başta Hülya Çakır olmak üzere çalışanlarına başarılar dileriz.